Vdekje në Nil

Autor:Agatha Christie ISBN: 978-99943-33-32-1 Kolana: Gjinia: Nr. faqe: 256Përktheu: Çelo HoxhaViti i botimit: 2005 Çmimi: 800 Lekë

Qetësia e një udhëtimi përgjatë lumit Nil shprishet befas nga zbulimi i tmerrshëm se Linete Rixhuei ishte goditur me një plumb në kokë. Ishte e re, moderne dhe shumë e bukur. Një vajzë që kishte gjithçka… deri në çastin që humbi jetën.