Gurskalitësi

Gurskalitësi

Autor: Camilla Läckberg

Gjinia: Roman

Viti i botimit: 2015

Përktheu: Erdina Cekani

Nr. faqe: 532

ISBN: 978-99943-0-421-9

Çmimi: 1200Lekë

Bli Online

“Mjeshtre për ndërthurjen e skenave të ngrohtësisë familjare me llahtarët rrëqethës.”

Guardian

Bestseller numër një

“Shkrimtarja më e kërkuar e kohës në Suedi.”

 Independent

Qyteti i izoluar i Fjelbakës ka parë jo pak tragjedi, por ndoshta asnjë aq të tmerrshme sa ajo e vajzës së vogël të gjetur në rrjetën e një peshkatari. Dhe kjo nuk ishte një mbytje aksidentale…

Detektivi i zonës, Patrik Hedstromi, sapo është bërë baba. Është detyra e tij e vështirë të zbulojë se kush qëndron mbrapa vdekjes së një fëmije që, si ai, po ashtu edhe partnerja e tij, Erika, e njihnin mirë.

Por ai nuk e di se kjo çështje do të depërtojë në zemrën e errët të Fjelbakës dhe do ta grisë ndoshta përgjithmonë fasadën e saj idilike…

“E shkëlqyer… Lackberg është veçanërisht e zonja në portretizimin e klaustrofobisë së një komuniteti të vogël.”

The Times